KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11574464
*
nr 1157 4464
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st, Stockholmsmotiv
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 19:18:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:12:31
1
100 kr
22/1 17:09:30
2
Vinnande bud
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40
*
Erik Ekroth
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Läs mer om Stockholm
nr 1157 4464
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st, Stockholmsmotiv
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 19:12:31 | 1 | 100 kr |
22/1 17:09:30 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemÃ¥lningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40